Хаос во Скопје: Во цела гужва се расипа и автобус сред булевар (ФОТО)

 

Вистински сообраќаен хаос владее денеска во Скопје поради блокадите од приватните превозници кај раскрсницата кај „Мавровка“.

Сликите и вечерва од градот се ужасни затоа што сè уште има километарски колони, а за да биде уште полошо се расипа и еден автобус со број 67 на ЈСП.

Автобусот остана сред булеварот „Борис Трајковски“ во близина на Тутунски, а патниците го напуштија возилото.

28.11.2022 - 17:31

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега