Претрес во Тетово, пронајдена дрога

Полициски службеници од Отсекот за недозволена трговија со дрога и оружје од СВР Тетово вчера ја лишиле од слобода С.М.(50) од Тетово. При претрес во нејзиниот дом, извршен со судска наредба, биле пронајдени и одземени марихуана, дигитална вага, дробилка и пари.

Како што информира денеска МВР, С.М. била приведена во полициска станица, додека нејзиниот син Б.М.(21) го напуштил местото.

- По целосно документирање на случајот против нив ќе бидат поднесени соодветни пријави, се вели во соопштението од МВР. 

23.06.2024 - 11:52

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега