Наташа Савова: Заев јавно врши скрнавење на гробовите на нашите предци

Наташа Савова, поранешен висок член во СДСМ по изјавата на премиерот Зоран Заев за бугарската агенција БГНЕС, прашува дали зад неговите ставови стојат Извршниот и Центалниот одобр на партијата.

-Кога премиерот јавно извршува скрнавење на гробовите на нашите предци, чесно е за сите нас кои сме членови на СДСМ да ни кажат дали позади овие негови ставови стои Извршниот и Централниот одобр на партијата, пишува на Фејсбук Савова.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

26.11.2020 - 13:08

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега