Без вода корисниците од населбата „Даме Груев“ поради дефект

 Без вода вечер од 21:30 часот ќе бидат корисниците од населбата „Даме Груев“ во Општина Ѓорче Петров во Скопје.

Како што соопштија од ЈП „Водовод и канализација“ – Скопје, причината за прекинот е уличен дефект на водоводна мрежа Ф 100мм. на улицата „Моцартова“ 70.

Водоснабдувањето ќе биде прекинато до завршување на дефектот. 

28.11.2022 - 20:17

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега