ВИДЕО: Снимка која не ја видовме - судијката едвај зема воздух откако Ѓоковиќ ја погоди со топка

Еден од најдобрите тенисери во светот, Новак Ѓоковиќ после ненамерното погодување на судијата во мечот на осмина финалето против Пабло Карењо Буста беше дисквалификуван од Ју-Ес опен, на кој покрај Рафаел Надал и Роџер Федерер важеше за прв фаворит.

Тоа е без сомнеж главна спортска вест, а сега се појави и снимка од друг агол која го покажува моментот кога Ѓоковиќ удира со топката, па веднаш потоа сфаќа што удира.Топката ја погодува судјката во грло која тешко доаѓа до воздух, а епилогот е добро познат.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

07.09.2020 - 17:53

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега