Милевски и Саутгејт ги открија картите

Македонија вечерва ќе го заврши квалификацискиот циклус за пласман на Европското првенство во Германија. На домашен терен, Македонија ќе ја пречека официјално четвртата селекција на ФИФА листата, Англија.

Селекторите Благоја Милевски и Герет Саутгејт ги одредија составите за натпреварот чии почеток е закажан за 20.45 часот.

Милевски, во однос на тимот кој го започна натпреарот во петокот, против Италија во Рим, нарави две измени. Двете измени се во централниотдел од теренот. Наместо Елези и Адеми, против Англија ќе стартуваат Алими и стрелецот на двата гола против Италија, Атанасов.

Од друга страна, Саутгејт се реши да го остави на клупата капитенот на репрезентацијата, Хари Кејн, нападот ќе го предводи Оли Воткинс од Астон Вила.

 

20.11.2023 - 20:23

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега