(ВИДЕО) Меџити пред состанокот во Тетово: Денеска ќе разговараме за ДУИ

Денеска во 13:00 часот во седиштето на ДУИ, во Тетово, е закажана средба на партискиот врв.

Средбата на дневен ред има една точка, а тоа се внатрешни случувања во ДУИ.

Пред почетокот, еден од новинарите го праша Изет Меџити, кој е дел од таканаречената Огнена група, за што очекува да се разговара на средбата.

На ова Меџити кратко одговори: За ДУИ!

01.04.2023 - 13:21
Фото: 
Принтскрин ТВ21

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега