Американски тренер злоупотребувал девојчиња од 11 години - му се заканува доживотен затвор

 

Поранешен тренер од САД е обвинет за злоупотреба на девојчиња во Јужна Калифорнија, некои од нив на возраст од 11 години. Со слични обвиненија тој со соочува и во Флорида, пренесуваат обвинителите.

Ерик Џосеф Кристијансон, поранешен тренер на навивачки клуб е уапсен во Фарго минатата недела. Осомничениот е екстрадиран назад во Калифорнија, каде што е обвинет за злоставување на девојчиња на возраст помеѓу 11 и 16 години. Тој се соочува со 16 точки од обвинението.

Американските медиуми соопштуваат дека доколку Кристијансон биде прогласен за виновен, може да се соочи со доживотен затвор.

15.05.2023 - 19:09

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега