Земјотрес во Србија

 

Земјотрес е регистриран во Србија во раните утрински часови.

Според податоците достапни на веб-страницата на Републичкиот сеизмолошки завод, земјотресот се случил кај Ужице околу 02:12 часот.

Тој бил со јачина од 1,7 степени според Рихтеровата скала.

 
07.02.2023 - 10:34

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега