Земјотрес со јачина од 6,4 степени според Рихтер ја погоди Јапонија

 

Земјотрес со јачина од 6,4 степени според Рихтеровата скала е регистриран во близина на северозападниот брег на островот Мијако во јужниот дел на Окинава, соопшти Јапонската метеоролошка агенција.

Земјотресот се случил во 22:21 часот по локално време на длабочина од 170 километри.

Не е издадено предупредување за цунами и нема извештаи за жртви или материјална штета.

18.09.2023 - 19:42

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега