Захариева: Петков ќе го паметат како првиот паднат премиер на Бугарија

Кирил Петков заминува од позицијата премиер на Бугарија, откако беше изгласана недоверба на Владата.

Пратеничката на ГЕРБ-СДС, Екатерина Захариева во бугарска телевизија кажа дека Петков ќе го паметат како првиот паднат премиер.

„Распадот на нивната коалиција и препукувањата за корупција, празниот фрижидер на народот и инфлацијата ги донесе до нова ниво“, вели Захариева.

23.06.2022 - 11:50

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега