Вучиќ: Ние навивавме за Македонија на ЕП, сега очекувам браќата Македонци да навиваат за Србија

Србија вечерва го почнува Мундијалот во Катар со меч против еден од најголемите фаворити, а тоа е Бразил.

Натпреварот се игра од 20 часот, а српскиот претседател Александар Вучиќ кажа дека очекува поддршка од Македонците.

„Верувам дека браќата Македонци, односно најголем дел од нив ќе навиваат за Србија, како ние што навивавме за нив на ЕП“, кажа Вучиќ.

24.11.2022 - 14:38

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа