(ВО ЖИВО) Почнува ноќната стража: Народот се самоорганизираше на плоштадот Македонија и се упати кон црквата Св. Спас

Македонските народ се самоорганизираше на таканаречена „ноќна стража“ на еден ден пред роденденот на апостолот на македонската револуционерна борба на гробот на Гоце Делчев.

Поголема група на граѓани се сретна на плоштадот Македонија од каде се упати во правец кон црквата Св. Спас.

Се очекува граѓаните да застанат на локацијата на која ќе се сретнат со полицискиот кордон и таму да ја минат ноќта.

03.02.2023 - 18:22

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега