Внимавајте: Скопјани искасани од кучиња скитници

Министерството за внатрешни работи (МВР) објави дека вчера пристигнале две пријави од лица кои биле каснати од кучиња скитници.

Ј.И. (20) од Скопје пријавила дека била касната од куче скитник на крстосницата од ул. „Бледски Договор“ со ул. „Карпошово востание“.

Додека вчера околу 08.00 часот Н.С. (45) од Скопје пријавила дека на ул. „Призренска“ била касната од куче скитник.

23.06.2022 - 11:19

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега