(ВИДЕО) Таравари: ВМРО-ДПМНЕ ќе се премисли, ќе поддржи уставни измени

Арбен Таравари вечерва во Клик Плус на ТВ21 кажа дека е уверен дека ВМРО-ДПМНЕ во последен момент ќе се премисли и дека ќе поддржи уставни измени кои се неопходни за продолжување на патот кон ЕУ.

Тој во емисијата кажа дека нема некаква соработка со Мицкоски по влегувањето во Владата, и дека се нема видено 5-6 месеци.

25.05.2023 - 22:39
Фото: 
Принтскрин ТВ21

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега