Вернер повторно заби во мрежа: Нѐ очекува ли дебакл?

Тимо Вернер повторно постигна гол, само неколку минути откако се запиша во мрежата и во моментот резултатот е 0-3.

Претходно Вернер се најде сам пред голот на Столе Димитриевски. Шутна силно по десната страна на голот и ударот беше неодбранлив за Димитриевски.

Претходно, на почетокот на второто полувреме натпреварот го отвори Хавертц кој по контра доби топка од Гнабри сам пред празен гол и само ја заби топката. Германија има доминација на теренот за разлика натпреварот во Дуисбург кога Македонија дојде до историска победа.

 

11.10.2021 - 22:21

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега