Тешка сообраќајка во скопско: Возач со „хјундаи“ излета од коловозот, па удрил во ограда

На 01.04.2023 во 01.30 часот на ул.„1“ во село Булачани, скопско, А.А.(22) од Скопје, кој управувал патничко возило „хјундаи“ со скопски регистарски ознаки, изгубил контрола, излегол од коловозот и удрил во ограда. Во несреќата А.А. се здобил со телесни повреди, а неговиот сопатник К.М.(24) од Скопје со тешки телесни повреди, констатирани во Комплекс клиники „Мајка Тереза“. Увид извршила екипа од СВР Скопје.

01.04.2023 - 12:07

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега