Среќни вести: Пронајдени се живи и здрави двете исчезнати девојчиња

Среќни вести штотуку оддекнаа во медиумите низ Македонија. Двете малолетнички кои беа пријавени за исчезнати завчера вечерта во Скопје се пронајдени живи и здрави, потврдија нашите извори.

По девојчињата, 15-годишната Мелиса и 12-годишната Аниса се трагаше од четвртокот вечерта, откако таткото на Аниса ја пријави за исчезната. Тогаш таткото на Аниса пријавил во полиција таа во четвртокот наутро излегла од дома кон нејзиното училиште „Лирија“ во Чаир, меѓутоа по часовите не се вратила дома.

 

01.04.2023 - 14:06

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега