Силна експлозија во Сплит: Две лица завршија во болница (ВИДЕО)

Хрватските медиуми пишуваат дека силна експлозија се случила во Сплит во 12.10 часот, а причина за тоа најверојатно се плински боци.

„Две лица кои биле во угостителски објект се пренесени во болница за да добијат медицинска помош“, велат од полицијата.

„Далмација данас“ објави дека куварот е тешко повреден, а репортерите велат дека вистинска среќа е тоа што нема загинати.

01.10.2022 - 13:22

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега