Од денеска нова цена на горивата

Од ноќеска на полноќ горивата на бензинските пумпи низ Македонија се продаваат по нови цени. Бензинот е половина денар поскап, а дизелот еден денар поевтин.


Во моментов литар бензин чини 83 денари додека литар дизел 77. Од крајот на јануари до денеска горивата се поскапени за околу 7 денари за 1 литар.
На светските берзи суровата нафта за еден месец скокна за 4,5 долари.

05.03.2024 - 09:19

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега