Неколку улици во Карпош денеска без вода

ЈП Водовод и канализација известува дека на ден 23.06.2022 година, (четврток) поради технички зафати во водоводната мрежа, (изведување на приклучок), на ул. ул. Панче Пешев бр. 7б,

Од 09:00 часот до завршување на интервенцијата, прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците од улиците:

-Панче Пешев, Римска , Бахар Моис, дел од Атинска, дел од Анкарска, Наум Евро и Њуделхиска. (Општина Карпош)

23.06.2022 - 09:04

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега