Млад скопјанец со пиштол се заканувал на едно лице сред улица

 

На 05.12.2023 во 19.00 часот во Полициската станица Аеродром бил извршен службен разговор со Р.Б.(18) од с.Св.Петка, скопско.

Според пријавеното, околу 17.30 часот на ул.„Трета македонска бригада“ во Скопје тој со пиштол му се заканил на У.Р.(22) од Скопје.

По целосно расчистување и документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава, информираат од МВР.

06.12.2023 - 18:40

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега