Малолетник тешко е повреден, откако паднал додека управувал со електричен тротинет

На 16.09.2023 во 15.20 часот е пријавено дека на регионалниот пат Р1-206 во с.Врапчиште, гостиварско, малолетник од с.Врапчиште управувајќи електричен тротинет изгубил контрола и паднал на коловозот.

По несреќата малолетникот е пренесен во Медицински центар Гостивар каде од лекар му се констатирани тешки телесни повреди. Увид на местото на настанот извршила екипа од Полициска станица Гостивар

17.09.2023 - 11:43

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега