Македонија го има првиот триумф: Ракометарите со победата над Чиле се пласираа во втората фаза на мундијалот

Ракометната репрезентација на Македонија конечно успеа да го запише првиот триумф на Мундијалот во Египет, со победата над селекцијата на Чиле со резултат 32:29.

По ваквиот епилог, Македонија  успеа да стигне и до втората фаза на Мундијалот.

 Во продолжението на првенството, Македонија ја чекаат натпревари против Белорусија, Русија и Словенија. Првиот меч е на програмата в среда.

 

 

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

18.01.2021 - 17:06

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега