Лукашенко: Мојот век завршува

Претседателот на Белорусија Александар Лукашенко изјави дека народот ќе одлучи за уште еден можен претседателски мандат за него.

Тој во своето обраќање до нацијата и парламентот рече дека нема намера да умре во кабинетот на парламентот, ниту да биде политичар во заминување чиј наследник веќе е избран.

Белорускиот претседател нагласи дека неговите деца нема да бидат претседатели.

„Мојот век завршува и нема да го менувам Уставот за себе“, рече тој.

31.03.2023 - 19:49

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега