ИСТОРИЈА: Пандев го постигна првиот гол за Македонија на ЕП (ВИДЕО)

Капитенот Горан Пандев го постигна првиот историски гол на Европското првенство со што го израмни резултатот во историоскиот натпревар против Австрија.

Голот дојде во 28 минута по една грешка на Давид Алаба.

Претходно во 18. минута Штефан Лајнер одлично го искористи центаршутот на Марсел Сабицер и прв ја стресе мрежата на натпреварот.

13.06.2021 - 18:32

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега