Гевгелиската градинка со демант на обвинувањата на Петкова

Пратеничката Ангелина Петкова обвини за насилство врз бебе во ЈОУДГ „Детска радост“ од Гевгелија.

Од градинката демантираа дека имало насилство, туку станувало збор за детска игра во малата група во клон Цветови каде настанале гребниците по лицето на едно од дечињата.

„Случајот го пријавивме до надлежното Министерство за труд и социјална политика и очекуваме надлежен инспектор да ја псоети установата. По извршениот надзор ќе бидете известени за стручниот наод, Грижата за децата е наш императив“, се вели во демантот.

24.11.2022 - 15:51

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега