Фотографии пред и по ураганот на Флорида (ФОТО)

 

Воздушните снимки од американската Национална океанска и атмосферска администрација (NOAA) ги покажуваат последиците од разорниот ураган Иан.

Повеќето куќи на островите Санибел и Каптива сè уште стојат, но претрпеле оштетувања на нивните покриви. Во близина на хотелот Casa Ybel Beach Resort, во песокот може да се видат големи „лузни“ бидејќи ударниот бран еродирал поголем дел од плажата и дините.

 

Исчезна и одмаралиштето Shalimar Cottages & Motel. Невремето однесе 14 куќички и целата зграда на мотелот. Најмалку четири куќи, или она што остана од нив, се наоѓаат на улицата.

01.10.2022 - 14:23

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега