ФОТО: И тоа дочека да го види светот од кралицата Елизабета – за првпат се појави во јавноста со овој детаљ на себе

Ова издание на кралицата Елизабета дефитивно не го очекуваше никој, таа ги изненади сите со своето појавување на Вестминстерската опатија.

Имено, кралицата користеше бастун за време на својата служба, а ова всушност претставува и првпат кралицата да користи бастун во јавноста.

И беше потребен да се потпре и да излезе од автомобилот.

13.10.2021 - 22:46

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега