Четворица штипјани претепале малолетник од Кавадарци

Четири лица претепале 17-годишен каварчанец во Штип.

-СВР Штип поднесе кривична пријава против Д.М.(29), А.М.(19), Д.М.(24), Л.Т.(18) и уште едeн 17-годишник, сите од Штип, поради тоа што на 18.09.2019 околу 23.30 часот, пријавените во Штип физички нападнале 17-годишник од Кавадарци, велат од полицијата.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

22.01.2021 - 18:10

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега