Арнаутовиќ ѝ пресуди на Македонија

Напаѓачот Марко Арнаутовиќ ѝ пресуди на Македонија во 90. минута од првиот историски натпревар на Европското првество. Австрија води 3-1.

Македонија имаше одлична шанса по првото полувреме да се бори за три бода, но замените на Франко Фода си го направија своето и Австрија одигра далеку подобро второ полувреме. Но, мора да се признае дека македонските фудбалери играат машки и без оглед на резултатот покажаа зошто токму тие играат во Букурешт.

13.06.2021 - 19:50

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега