22-годишен делчевец доби кривична пријава - ја искршил вратата од казино

 

 

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Делчево поднесе кривична пријава против 22-годишниот К.Г. од Делчево, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „насилство“, извести МВР.

– На 07.11.20023 во казино во Делчево, пријавениот агресивно се однесувал кон двете вработени, по што го искршил стаклото од влезната врата, соопшти МВР.

 
06.12.2023 - 17:52

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега