Жена од Петровец претепана во Аеродром

 

33-годишна жена од Петровец пријавила во полиција дека била нападната во скопски Аеродром. Согласно нејзината изјава, маж ја удирал и со тврд предмет. 

„Денеска (04.03.2024) во 01.45 часот во СВР Скопје, Д.С.(33) од с.Петровец, скопско, пријавила дека околу 00.15 часот на подрачјето на Аеродром била физички нападната од М.Ц., кој употребил и тврд предмет“, соопшти МВР.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

04.03.2024 - 18:41

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега