Во Колумбија запленета најголемата нарко-подморница во светот: Во неа се пронајдени три тони кокаин

 

Колумбиската морнарица соопшти дека ја запленила најголемата нарко-подморница во историјата на Колумбија, долга 30 метри и широка три метри, а во неа имало три тони кокаин, јавуваат колумбиските медиуми.

„Колумбија“ беше запрена во вторникот, кога беше на пат кон Централна Америка.

Ова е најголемата откриена нарко-подморница, бидејќи тие почнаа да се користат за оваа намена во 1993 година, во тоа време во земја со најголемо производство на кокаин во светот.

15.05.2023 - 09:47

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега