(ВИДЕО) Турски водител на вести го стресе силен земјотрес – погледнете како реагираше

При силниот земјотрес што ја стресе Турција, поточно со јачина од 6 степени по Рихтер, повредени се над 50 лица, а причинети се и големи материјални штети.

Но, на социјалната мрежа Твитер се објави видео на кое се забележува дека додека водителот води вести, се случува силниот земјотрес. Неговата реакција е неверојатна, погледнете ја сами.

23.11.2022 - 16:12

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега