ВИДЕО: Снежна покривка во регионот - властите предупредија граѓаните да останат дома

Голем студ ја погоди Грција со температури под нулата и снежни врнежи во многу делови од земјата, влучувајќи ја Атина и островите во Егејското море.

Властите ги советувале граѓаните денеска и утре да не излегуваат од домовите освен ако не е неопходно додека училиштата преминале на онлајн настава.

Термините за вакцина на граѓаните во атинската детска болница денеска и утре е одложени за крајот на неделата, на друга локација.

Властите утрово испратиле предупредување до жителите на Атина дека поради силни врнежи на снег треба да останат дома.

24.01.2022 - 13:49

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега