(ВИДЕО) Повторно гори депонијата Вардариште

Пак гори депонијата Вардариште.

Засега нема официјална информација дали има каква било интервенција на терен. На овие горештини, без никаво движење на воздухот, којзнае каков воздух дишат жителите на скопските населби Лисиче, Ново Лисиче, Маџари, Аеродром… Огнот е веќе на само десетина метри далноводот.

09.07.2024 - 22:08

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега