ВИДЕО: Експлозија во Белорусија, има загинати

Шест лица, меѓу кои и едно дете, загинаа во експлозија на гас во станбена зграда во Минск, соопшти Истражниот комитет на Белорусија.

 

Од зградата се евакуирани 20 лица, пренесува московскиот весник „Известија“.

Тројца од повредените, меѓу кои и едно дете, се хоспитализирани, наведува агенцијата „Белта“.

17.12.2022 - 11:06

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега