Три медали за македонските каратисти на Балканското првенство за деца

Три бронзени медали освоија македонските натпреварувачи на првиот ден од Балканското првенство во карате за деца кое овој викенд се одржува во црногорскиот град Бар.

Со бронзени одличја се закитија Мила Николова во борби во категоријата над 50 килограми, како и Тодор Сутинов и Верон Дервиши во кати.

Ова е најмасовно детско Балканско првенство во карате во историјата со преку 2.000 учесници (натпреварувачи, судии, тренери и официјални лица).

 

28.05.2023 - 13:20

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега