Тажна вест: Почина легендарната актерка Мира Фурлан

Легендарната и една од најубавите југословенски актерка Мира Фурлан почина на 65. години, пишува во објава на нејзиниот Твитер профил.

Мира Фурлан е родена во Загреб во 1955 година, а од 1991 година живее во Америка каде емигрирала со сопругот поради војната.

Во кариерата има бројни улоги како оние на филмовите: „Татко на службен пат“, „Убавината на порокот“, „Киклоп“. Причината за нејзината смрт се уште не е позната.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

22.01.2021 - 08:35

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега