Струмичко: Му ги украл парите на соседот - полицијата му ги нашла и ги вратила

Полициски службеници од СВР – Струмица вчера го лишиле од слобода М.Ј. (31) од село Смолари во општина Ново Село, кој се сомничи дека на 7 декември 2021 околу 20 часот одзел пари од куќата на З.М (56) од истото село, соопшти МВР.

Парите биле пронајдени и вратени на сопственикот, а М.Ј. бил приведен во полициска станица.

– По целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава, наведуваат од МВР

09.12.2021 - 10:33

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега