Сквернавен крст во црква во крушевско - се работи на расчистување на теренот

На 16.08.2022 во 10.50 часот во СВР Битола, Б.Б.(61) од Битола пријавил дека ноќта на 15/16.08.2022 бил оштетен крстот во дворот на црквата „Св. Ѓорѓија“ во с.Пресил.

Полициски службеници излегле на местото на настанот.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

17.08.2022 - 16:31

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега