Силен земјотрес ја погоди Турција - жителите во паника

Земјотрес со јачина од 4,8 степени според Рихтеровата скала вечерва ја погоди Турција.

Според ЕМСЦ, епицентарот на земјотресот бил измерен на 53 километри североисточно од градот Баликесир и 13 километри југоисточно од областа Гонен.

Епицентарот е измерен на длабочина од 13 километри.

Засега нема информации за повредени лица и материјална штета.

„Се тресеше десет секунди“, „Навистина се тресеше“, „Имам чувство дека беше посилно од 4,8 степени“, ги споделија граѓаните своите впечатоци.

04.03.2024 - 21:26

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега