СДСМ: Следува ново зголемување на минималната плата

-Владата предводена од СДСМ оставри уште едно ветување дадено пред граѓаните.
Од први јануари недела е ден за неделен одмор за 92 отсто од работниците.
Остантите осум отсто кои работат во недела добиваат најмалку 50 отсто повисока дневница, се вели во соопштението на СДСМ испратено до медиумите.
 
-Со ова законско решение се унапредуваат работничките права и се обезбедуваат повисоки дневници и плати за работниците.
Владата предводена од СДСМ останува посветена на јакнење на економскиот стандард на сите граѓани, платите и пензиите растат а следува и ново зголемување на минималната плата, се додава во соопштението на владејачката партија.
24.01.2022 - 08:59

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега