Путин има вонбрачна ќерка со поранешна хигеничарка- љубовницата во меѓувреме станала милионерка

 Рускиот претседател Владимир Путин успеа да ја зачува својата приватност сите овие години, но по разводот често се споменуваат неговите љубовни врски.Наводно, тој има две деца со поранешната гимнастичарка Алина Кабаева (37), а сега се шпекулира дека имал вонбрачна ќерка со една чистачка.

Руската страница Проект, за чии тврдења подоцна објавија светските медиуми, вели дека овие информации се чуваат во најголема тајност.Поранешната хигеничарка Светлана Кривоноги, во меѓувреме, како што велат, стана милионер под негово покровителство.

Ќерката на Путин има 17 години и се вика Јелисавета Владимировна, а е плод на долгогодишната љубовна романса помеѓу Путин и Светлана Кривонога, пишува на страницата.

Како што велат, Путин и Светлана ја започнале својата врска во деведесеттите години, додека таа работела како хигеничарка, а тој бил оженет шеф на ФСБ, пред да раскинат некаде на почетокот на 2000-тите, откако ќе се роди Јелисавета.

Податоците сугерираат дека Светлана е родена во Санкт Петербург во 1975 година. За време на крајот на 90-тите години, таа работела како чистачка во продавница во близина на нејзиниот дом, додека студираше на Универзитетот за економија и финансии, Одделот за меѓународни економски односи. Дипломирала во 2000 година и набргу потоа се преселила со нејзината мајка од станот на елитниот остров Стоун во близина на Санкт Петербург.

Во приближно исто време, се смета дека стана сопственик на вредни акции, особено на оние во Банката на Русија. Три години подоцна, Светлана ја роди ќерката Јелисавета,во чијашто крстеница не се наведува името на нејзиниот татко.

Два извори блиски до Светлана рекоа дека Путин е нејзиниот мистериозен добродетел.

Светлана сега ужива во својата куќа во Санкт Петербург, како и во имотите во Сочи и Москва, чија вкупна вредност се проценува на 11 милиони долари. Таа исто така се смета за сопственик на мнозинскиот пакет акции во неколку други големи компании. Според Проектот, ќерката Јелисавета користи лажно презиме и има неколку профили на социјалните мрежи под тоа име.

Портпаролот на Кремљ Дмитриј Песков ги негираше сите обвинувања.

Да потсетиме, Путин беше во брак со Људмила од 1983 до 2013 година и се верува дека парот има две ќерки. Едната е танчерка Катерина Тихонова, а другата е докторката Марија Воронцова. Сепак, Путин никогаш јавно не го откри идентитетот на неговите ќерки.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

26.11.2020 - 14:33

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега