Принцот Чарлс за „Круната“: Јас не сум таков каков што ме прикажуваат

 

Популарната серија на Нетфликс „The Crown“ (Круната) се прикажува веќе четири сезони, преку која принцот Чарлс (73) е претставен како многу повлечен, но и крајно несигурен наследник.

Принцот Чарлс не сакаше да зборува за серијата и го задржа своето мислење за неа за себе, но сега проговори. За време на престојот во Шкотска, кога пристигна на отворањето на Парламентот, принцот Чарлс го започна својот говор со шега.

„Здраво на сите, сакам да ви кажам дека не сум ни блиску до тоа како ме прикажаа на Нетфликс“ – рекол Чарлс, а со таа изјава веднаш го привлекол вниманието на толпата, пишува „Дејли Мејл“.

Шестата сезона од серијата моментално се снима, а петтата наскоро би требало да почне да се прикажува на малите екрани.

Во третата и четвртата сезона Чарлс го игра Џош О’Конор (32), а во следните сезони ќе го игра Доминик Вест (52).

Инаку, упатени извори тврдат дека голем дел од британското кралско семејство ја следи серијата која го прикажува нивниот живот и владеење.

Војвотката Камила (75) еднаш изјави дека е информирана за заплетот на серијата.

Серијата досега наиде на бројни позитивни реакции од филмската критика, а ја обожава и публиката.

 
17.08.2022 - 19:56

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега