Повредено момче од залутан куршум во Скопје

МВР соопшти дека во Кондово вчера (16.08.) било повредено момче од залутан куршум.

„Вчера во 22 часот во СВР Скопје од Градската општа болница 8 септември беше пријавено дека со повреда бил донесен 28-годишниот А.Р. од село Кондово, кој бил повреден од залутано зрно“, информираат од МВР.

Полициски службеници преземаат мерки за расчистување на случајот.

17.08.2022 - 17:15

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега