Полувреме: Македонија води 2:0 на мечот против Малта

Македонската репрезентација на полувреме во Малта води со 2:0.

Првиот гол во петтата минута го постигна Елиф Елмас а потоа Јован Манев со глава погоди за 2:0. Ова е негов деби гол во националниот тим.

 

 
12.09.2023 - 21:43

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега