Почна третата „Парада на гордоста“ во Скопје (ФОТО)

Околу 17 часот се собраа неколку илјади луѓе во главниот град на Македонија пред почетокот на третата „Парада на гордоста“ во Скопје.

Протестниот марш низ улиците на Скопје почна во 19 часот, а ќе продолжи кон Стадионот на АРМ.

Низ градските улици беше забележано и големо присуство на полициски службеници.

25.06.2022 - 19:26

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега