Почина Отец Ламбе: „Се бореше, ама не издржа“

Како последица од вирусот Ковид 19 почина Отец Ламбе.

– Вистинска легенда на Ѓорче Петров. Многумина од нас не има крстено, венчано. Почина од ковид – 19 вирусот. Се бореше ама не издржа.  Отец Ламбе секогаш ќе остане во историјата на Ѓорче Петров. Почивај во мир Оче, нека Бог ти ги отвори рајските порти, се вели во фејсбук објава на страницата на Ѓорче Петров.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

07.04.2021 - 22:24

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега